Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych

Ambasador Julian Sutor doktorem habilitowanym
​Z prawdziwa satysfakcją informujemy, iż Pan Ambasador Julian Sutor, wieloletni pracownik naszej Uczelni, uchwałą nr 42/2013 Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego z dnia 26 lutego 2013 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo.

Osiągnięciem naukowym habilitanta jest monografia jego autorstwa pt. „Immunitet państwa”, która stanowi istotny wkład w rozwój prawa międzynarodowego. Stopień doktora habilitowanego Pana Ambasadora Juliusza Sutora jest również zwieńczeniem jego bogatego dorobku naukowego, na który składają się: 8 monografii, 59 artykułów (w tym kilka w językach obcych) i 2 rozdziały w pracach zbiorowych. Doceniony został również jego wkład i udział w przekazywanie wiedzy, a także w jej popularyzację oraz umiejętność łączenia praktyki (ponad 50 letni staż w dyplomacji) z teoria prawa.

Panu Ambasadorowi Julianowi Sutorowi gratulacje składają: Dziekan, Rada Wydziału oraz cała społeczność akademicka PWSBiA.

Powrót do poprzedniej strony

Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych