PWSBIA | Minister Zdrowia uhonorował prof. dr. hab. Wojciecha Marczyńskiego
20 stycznia 2020
Aktualności

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przekazał 15 stycznia br. listy gratulacyjne i wręczył nagrody.
Za całokształt dorobku nagrodzony został prof. dr hab. Wojciech Marczyński, który współpracuje z Naszą Uczelnią.

Pan Profesor Wojciech Marczyński jest specjalistą  w zakresie i traumatologii narządu ruchu.

Jest kierownikiem Kliniki Ortopedii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny w Otwocku. Od 1998 do 2007 roku był Ordynatorem Kliniki Traumatologii i Ortopedii Wojskowego z Oddziałem Dziecięcym Wojskowego Instytutu Medycznego. W latach 2007 – 2010 sprawował funkcję Naczelnego Ortopedy Wojska Polskiego.

Od 1979 roku jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz członkiek międzynarodowych ortopedycznych organizacji naukowych: EFORT, EPOS, AAOS,SICOT,ASAMI,SPINE.
Profesor Wojciech Marczyński to wybitny autor ponad 160 artykułów naukowych wydanych w kraju i 11 poza granicami.

Autor dwóch patentów i sześciu wniosków racjonalizatorskich z zakresu ortopedii. Uczestnik licznych konferencji krajowych i zagranicznych z zakresu ortopedii i traumatologii.

Obecnie Przewodniczący Rady Naukowej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi!