PWSBiA | Żegnamy prof. dr. Tadeusza Koźluka

Kontrola i audyt projektów współfinansowanych ze środków EFS w perspektywie finansowej na lata 2014-2020

Cel

• zapoznanie uczestników z uregulowaniami prawnych audytów projektów unijnych;
  • przedstawienie organizacji procesu kontroli, oceny systemu zarządzania projektem – ze zwróceniem szczególnej uwagi na prawidłowość wydatków kwalifikowanych;
  • zapoznanie z procedurami kontroli zewnętrznej projektów.

Kompetencje

• uczestnik uzyska wiedzę z zakresu audytu, organizacji procesu kontroli;
  • uczestnik posiądzie umiejętności z zakresu stosowania procedur audytu, w tym oceny prawidłowości wydatków kwalifikowalnych;
  • szkolenie przygotuje uczestnika do kontroli zewnętrznych realizowanych w stosunku do projektu.

Adresaci

• osoby dokonujące rozliczeń projektów unijnych;
  • pracownicy jednostek realizujących projekt;
  • pozostali pracownicy mający do czynienia z projektami unijnymi.

• 17-18.10.2019 r.
  • 18-19.11.2019 r.
  • 12-13.11.2019 r.

Szolenia odbywają się w godinach: 9.00 - 16.00

Moduł I.
Uregulowania prawne odnoszące się do audytu projektów unijnych. Zakres audytu.

1. Podstawy prawne, najważniejsze pojęcia i definicje.
  2. Omówienie instytucji, kompetencji, uprawnień.
  3. Inne kwestie: PZP, US – VAT.

Moduł II
Organizacja procesu kontroli, ocena prawidłowości i efektywności systemu zarządzania, kontroli danego projektu.

1. Powierzanie zadań związanych z kontrolą.
  2. Prawa i obowiązki kontrolującego/kontrolowanego.
  3. Informacja pokontrolna.

Moduł III.
Ocena prawidłowości ujęcia wydatków kwalifikowanych.

1. Weryfikacja wydatków.
  2. Weryfikacja wniosków o płatność beneficjenta.
  3. Kontrola w miejscu realizacji projektu lub siedzibie beneficjenta.
  4. Kontrola krzyżowa.
  5. Kontrole w trybie doraźnym .

Moduł IV.
Procedury, rezultaty prowadzonego audytu. Analiza ryzyka audytu – arkusze.

Moduł V.
Kontrola na zakończenie projektu. Kontrola trwałości projektu.

Moduł VI. Postępowanie pokontrolne

1. Ryzyka nadużyć.
  2. Reguły postępowań pokontrolnych
  3. Korygowanie i odzyskiwanie nieprawidłowych wydatków:
    1. źródła informacji o nieprawidłowościach;
    2. sposoby postępowania z nieprawidłowościami;
    3.  obliczanie korekty finansowej.
  4. Odzyskiwanie środków i skutki nieprawidłowości dla beneficjentów.

Wykładowca

• UNIDO ONZ – ekspert;
  • szkolnictwo wyższe – nauczyciel akademicki;
  • trener (m.in. szkolenia prowadzone na rzecz Ministerstwa Edukacji Narodowej, Urzędów Marszałkowskich i Wojewódzkich Urzędów Pracy, szkolenia zespołów realizujących projekty w przedsiębiorstwach na etapie przygotowania do ich kontroli)
  • ekspert ds. oceny wniosków: m.in. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, PARP, NCBiR (w programach PO IR, PO WER, PO PW)

• Wysłanie zgłoszenia
  • Otrzymają Państwo potwierdzenie wpisania na listę wstępną szkolenia wraz z podaniem danych do przelewu.
  • Dokonanie przelewu na konto oznacza wpisanie na listę uczestników szkolenia. Wpłaty są przyjmowane w przedziale czasowym do 7 dni przed terminem szkolenia. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymają Państwo potwierdzenie wpisania na listę szkoleniową.
  • Maksymalna liczba uczestników to 25 osób. Minimalna liczba uczestników to 10 osób.
  • O uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Warunkiem realizacji szkolenia jest zebranie minimalnej liczby uczestników. Informacje o potwierdzeniu lub odwołaniu danego szkolenia wysyłane są drogą mailową na 5 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia.
  • W razie odwołania szkolenia lub wpływu wpłaty za szkolenie po zamknięciu listy  nastąpi zwrot wpłaconej kwoty w terminie 7 dni.
  • W przypadku rezygnacji ze szkolenia z winy uczestnika (na mniej niż 7 dni przed planowanym terminem) jest on zobowiązany do wpłacenia 50% ustalonej ceny za szkolenie.
  • Jeżeli uczestnicy szkolenia są pracownikami jednej firmy, za drugą i kolejną osobę przysługuje rabat w wysokości 10% ceny szkolenia (nie dotyczy noclegów).
  • Miejsce szkolenia: PWSBIA, ul. Bobrowiecka 9, Warszawa.
  • Możliwość rezerwacji noclegu w miejscu szkolenia: recepcja@centrumkonferencyjne.com.pl,  tel.: 22 559 22 01.
  • Zapytania i uwagi proszę kierować na adres:  bstempien@pwsbia.edu.pl.

1200 zł

• dwa dni szkolenia, dwie przerwy kawowe, po każdym dniu szkolenia lunch, materiały szkoleniowe;
  • w cenę kursu wliczone są 3-miesięczne konsultacje z ekspertem drogą e-mail.
Formularz zgłoszenia na kurs / szkolenie

Adres zamieszkania:

Zapytaj o możliwość rezerwacji noclegu:

Jak dowiedziałaś/łeś się o naszej uczelni?
W związku z uczestnictwem w szkoleniu zgodnie z powyższym zgłoszeniem, organizowanym przez PWSBIA wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) oraz przyjmuję do wiadomości, że administratorem podanych przeze mnie danych osobowych jest PWSBIA, a moje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji szkolenia, ewaluacji, kontroli, monitoringu i sprawozdawczości usług szkoleniowych realizowanych przez PWSBIA. Podanie danych jest dobrowolne, a odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości udziału w szkoleniu.