PWSBiA | Żegnamy prof. dr. Tadeusza Koźluka

Przygotowanie do nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027

Cel

• zapoznanie uczestników z celami polityki UE w nowej perspektywie finansowej 2021-2027;
  • przedstawienie zasad programowania nowej perspektywy 2021-2027, możliwości pozyskania środków finansowych dla jednostek organizacyjnych;
  • przedstawienie aktualnych projektów nowych rozporządzeń dla polityki spójności na lata 2021-2027.

Kompetencje

• uczestnik kursu uzyska wiedzę z zakresu zasad programowania nowej perspektywy 2021-2027 i nowych możliwości pozyskania środków finansowych;
  • uczestnik posiądzie wiedzę z zakresu przygotowanych projektów rozporządzeń dla polityki spójności wraz z przyjętym stanowiskiem Rządu RP w tym zakresie.

Adresaci

• kierownicy komórek organizacyjnych administracji publicznej;
  • kierownicy wydziałów pozyskujących środki zewnętrzne, w tym odpowiedzialnych za zamówienia publiczne;
  • pracownicy dokonujący rozliczeń projektów unijnych;
  • pozostali pracownicy mający do czynienia z projektami unijnymi.

09 grudzień – 10 grudzień 2019 r. godz. 9.00 – 16.00

1. Cele Polityki UE w perspektywie finansowej 2021-2027
  2. Programowanie nowej perspektywy 2021-2027 – zasady
  3. Założenia do Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027
  4. Projekty rozporządzeń dla polityki spójności na lata 2021-2027
    1. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiającego wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, a także przepisy finansowe na potrzeby tych funduszy oraz na potrzeby Funduszu Azylu i Migracji, Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Instrumentu na rzecz Zarządzania Granicami i Wiz - COM(2018)375 - tzw. rozporządzenie ramowe/ogólne/.
    2. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Funduszu Spójności - COM(2018)372.
    3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), COM(2018) 382 - obejmuje dotychczas rozproszone EFS, Inicjatywę na rzecz osób młodych (YEI), Europejski Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD), Europejski Programu na rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych (EaSI) oraz Program Zdrowie (Health Programme), odniesienie do realizacji semestru europejskiego i zaleceń Rady UE dla państw członkowskich (country-specific recommendations - CSR) oraz zasad i praw Europejskiego Filaru Praw Socjalnych (EFPS).
    4. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie przepisów szczegółowych dotyczących celu „Europejska współpraca terytorialna” (Interreg) wspieranego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz instrumentów finansowania zewnętrznego - COM(2018) 374.
  5. Przyjęte Stanowiska Rządu RP do projektów rozporządzeń KE dla polityki spójności 2021-2027.

Wykładowca

• UNIDO ONZ – ekspert;
  • szkolnictwo wyższe – nauczyciel akademicki;
  • trener (m.in. szkolenia prowadzone na rzecz Ministerstwa Edukacji Narodowej, Urzędów Marszałkowskich i Wojewódzkich Urzędów Pracy, szkolenia zespołów realizujących projekty w przedsiębiorstwach na etapie przygotowania do ich kontroli)
  • ekspert ds. oceny wniosków: m.in. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, PARP, NCBiR (w programach PO IR, PO WER, PO PW)

• Wysłanie zgłoszenia
  • Otrzymają Państwo potwierdzenie wpisania na listę wstępną szkolenia wraz z podaniem danych do przelewu.
  • Dokonanie przelewu na konto oznacza wpisanie na listę uczestników szkolenia. Wpłaty są przyjmowane w przedziale czasowym do 7 dni przed terminem szkolenia. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymają Państwo potwierdzenie wpisania na listę szkoleniową.
  • Maksymalna liczba uczestników to 25 osób. Minimalna liczba uczestników to 10 osób.
  • O uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Warunkiem realizacji szkolenia jest zebranie minimalnej liczby uczestników. Informacje o potwierdzeniu lub odwołaniu danego szkolenia wysyłane są drogą mailową na 5 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia.
  • W razie odwołania szkolenia lub wpływu wpłaty za szkolenie po zamknięciu listy  nastąpi zwrot wpłaconej kwoty w terminie 7 dni.
  • W przypadku rezygnacji ze szkolenia z winy uczestnika (na mniej niż 7 dni przed planowanym terminem) jest on zobowiązany do wpłacenia 50% ustalonej ceny za szkolenie.
  • Jeżeli uczestnicy szkolenia są pracownikami jednej firmy, za drugą i kolejną osobę przysługuje rabat w wysokości 10% ceny szkolenia (nie dotyczy noclegów).
  • Miejsce szkolenia: PWSBIA, ul. Bobrowiecka 9, Warszawa.
  • Możliwość rezerwacji noclegu w miejscu szkolenia: recepcja@centrumkonferencyjne.com.pl,  tel.: 22 559 22 01.
  • Zapytania i uwagi proszę kierować na adres:  bstempien@pwsbia.edu.pl.

1200 zł

• dwa dni szkolenia, dwie przerwy kawowe, po każdym dniu szkolenia lunch, materiały szkoleniowe;
  • w cenę kursu wliczone są 3-miesięczne konsultacje z ekspertem drogą e-mail.
Formularz zgłoszenia na kurs / szkolenie

Przygotowanie do nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027

Adres zamieszkania:

Zapytaj o możliwość rezerwacji noclegu:

Jak dowiedziałaś/łeś się o naszej uczelni?
W związku z uczestnictwem w szkoleniu zgodnie z powyższym zgłoszeniem, organizowanym przez PWSBIA wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) oraz przyjmuję do wiadomości, że administratorem podanych przeze mnie danych osobowych jest PWSBIA, a moje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji szkolenia, ewaluacji, kontroli, monitoringu i sprawozdawczości usług szkoleniowych realizowanych przez PWSBIA. Podanie danych jest dobrowolne, a odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości udziału w szkoleniu.