PWSBiA | Żegnamy prof. dr. Tadeusza Koźluka

Wdrażanie WCAG 2.0 w projektach informatycznych

Cel

• zapoznanie uczestników z Krajowymi Ramami Interoperacyjności;
  • przedstawienie możliwości wdrażania dostępności cyfrowej w projektach informatycznych;
  • zapoznanie uczestników z procedurami dot. inwentaryzacji zasobów, możliwości ich dostosowania do Krajowych Ram Interoperacyjności.

Kompetencje

• uczestnik nabędzie wiedzę z zakresu możliwości stosowania WACAG 2.0 w jednostce organizacyjnej;
  • uczestnik posiądzie wiedzę w zakresie dostosowania systemów teleinformatycznych do norm prawnych.

Adresaci

• kadra zarządzająca jednostkami organizacyjnymi, w tym zwłaszcza odpowiedzialna za procedury wdrożeniowe WACAG 2.0;
  • osoby dokonujące rozliczeń projektów unijnych;
  • pracownicy jednostek realizujących projekt;
  • pozostali pracownicy mający do czynienia z projektami unijnymi
  • zainteresowani możliwościami wdrażania standardów dostępności w jednostkach organizacyjnych;
  • informatycy.

4 listopad – 5 listopad 2019 r. godz. 9.00 – 16.00

1. WCAG 2.0 – standard dostępności cyfrowej.
  2. Normy prawne.
  3. Omówienie  wytycznych.
  4. Wdrażanie dostępności krok po kroku:
    1. decyzja o wdrażaniu dostępności;
    2. strategia;
    3. lider dostępności;
    4. inwentaryzacja zasobów;
    5. przegląd procedur;
    6. zlecanie usług zewnętrznych (klauzule do opisu przedmiotu zamówienia, klauzule do umowy, kary umowne);
    7. monitorowanie, szkolenia.
  5. Audyt – etapy, narzędzia, testy

Wykładowca

• UNIDO ONZ – ekspert;
  • szkolnictwo wyższe – nauczyciel akademicki;
  • trener (m.in. szkolenia prowadzone na rzecz Ministerstwa Edukacji Narodowej, Urzędów Marszałkowskich i Wojewódzkich Urzędów Pracy, szkolenia zespołów realizujących projekty w przedsiębiorstwach na etapie przygotowania do ich kontroli)
  • ekspert ds. oceny wniosków: m.in. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, PARP, NCBiR (w programach PO IR, PO WER, PO PW)

• Wysłanie zgłoszenia
  • Otrzymają Państwo potwierdzenie wpisania na listę wstępną szkolenia wraz z podaniem danych do przelewu.
  • Dokonanie przelewu na konto oznacza wpisanie na listę uczestników szkolenia. Wpłaty są przyjmowane w przedziale czasowym do 7 dni przed terminem szkolenia. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymają Państwo potwierdzenie wpisania na listę szkoleniową.
  • Maksymalna liczba uczestników to 25 osób. Minimalna liczba uczestników to 10 osób.
  • O uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Warunkiem realizacji szkolenia jest zebranie minimalnej liczby uczestników. Informacje o potwierdzeniu lub odwołaniu danego szkolenia wysyłane są drogą mailową na 5 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia.
  • W razie odwołania szkolenia lub wpływu wpłaty za szkolenie po zamknięciu listy  nastąpi zwrot wpłaconej kwoty w terminie 7 dni.
  • W przypadku rezygnacji ze szkolenia z winy uczestnika (na mniej niż 7 dni przed planowanym terminem) jest on zobowiązany do wpłacenia 50% ustalonej ceny za szkolenie.
  • Jeżeli uczestnicy szkolenia są pracownikami jednej firmy, za drugą i kolejną osobę przysługuje rabat w wysokości 10% ceny szkolenia (nie dotyczy noclegów).
  • Miejsce szkolenia: PWSBIA, ul. Bobrowiecka 9, Warszawa.
  • Możliwość rezerwacji noclegu w miejscu szkolenia: recepcja@centrumkonferencyjne.com.pl,  tel.: 22 559 22 01.
  • Zapytania i uwagi proszę kierować na adres:  bstempien@pwsbia.edu.pl.

1200 zł

• dwa dni szkolenia, dwie przerwy kawowe, po każdym dniu szkolenia lunch, materiały szkoleniowe;
  • w cenę kursu wliczone są 3-miesięczne konsultacje z ekspertem drogą e-mail.
Formularz zgłoszenia na kurs / szkolenie

Wdrażanie WCAG 2.0 w projektach informatycznych

Adres zamieszkania:

Zapytaj o możliwość rezerwacji noclegu:

Jak dowiedziałaś/łeś się o naszej uczelni?
W związku z uczestnictwem w szkoleniu zgodnie z powyższym zgłoszeniem, organizowanym przez PWSBIA wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) oraz przyjmuję do wiadomości, że administratorem podanych przeze mnie danych osobowych jest PWSBIA, a moje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji szkolenia, ewaluacji, kontroli, monitoringu i sprawozdawczości usług szkoleniowych realizowanych przez PWSBIA. Podanie danych jest dobrowolne, a odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości udziału w szkoleniu.