PWSBiA | Żegnamy prof. dr. Tadeusza Koźluka

Zakres odpowiedzialności pracownika realizującego projekt współfinansowany ze środków EFS w perspektywie finansowej na lata 2014-2020

Cel

• zapoznanie uczestników z etapami przygotowania projektu oraz jego oceną;
  • przedstawienie etapów od podpisania umowy o dofinansowanie do jego rozliczenia i utrzymania trwałości;
  • zapoznanie uczestników procedurą zamówień publicznych, zasadami konkurencyjności, rozliczaniem wydatków w projekcie.

Kompetencje

• uczestnik uzyska wiedzę z zakresu od przygotowania projektu, prowadzenie, rozliczanie etapów w ramach kosztów bezpośrednich i pośrednich;
  • uczestnik posiądzie wiedzę w zakresie monitorowania uczestników, zasad promocji,  wymagań wynikających z wytycznych i innych dokumentów;
  • uczestnik posiądzie wiedzę w zakresie standardów dostępności, jak i realizacji projektu z innymi podmiotami.

Adresaci

• osoby dokonujące rozliczeń projektów unijnych;
  • pracownicy jednostek realizujących projekt;
  • pozostali pracownicy mający do czynienia z projektami unijnymi

17 październik – 18 październik 2019 r. godz. 9.00 – 16.00

1. Przygotowanie projektu, ocena formalna i merytoryczna.
  2. Podpisanie umowy o dofinansowanie.
  3. Kwalifikowalność wydatków.
  4. Kontrola projektu.
  5. Sprawozdawczość, rozliczanie projektu i dokumentacja.
  6. Monitorowanie uczestników projektu.
  7. Zasady promocji i oznakowania.
  8. Trwałość projektu.
  9. Zamieszczanie zapytań ofertowych w Bazie Konkurencyjności.
  10. Ewaluacja projektu.
  11. Dokumenty i wytyczne:
    1. regulamin konkursu;
    2. instrukcje i podręczniki;
    3. wymagania konkursowe;
    4. wskaźniki;
    5. podstawowe zasady udzielania dofinansowania.
  12. Koszty bezpośrednie i pośrednie:
    1. cross-financing i środki trwałe;
    2. kwalifikowalność podatku od towarów i usług (VAT);
    3. wydatki niekwalifikowane;
    4. ewaluacja projektu;
    5. mechanizm racjonalnych usprawnień;
    6. rozliczanie wydatków w projekcie.
  13. Umowa o dofinansowanie:
    1. dokumenty wymagane do podpisania umowy o dofinansowanie;
    2. zabezpieczenie prawidłowej realizacji umowy o dofinansowanie projektu.
  14. Wymagania w zakresie realizacji projektu z innymi podmiotami:
    1. partnerstwo;
    2. aspekty społeczne.
  15. Warunki formalne.
  16.  Ocena merytoryczna.
  17. Negocjacje.
  18. Zakończenie oceny i rozstrzygnięcie konkursu.
  19. Procedura odwoławcza

Wykładowca

• UNIDO ONZ – ekspert;
  • szkolnictwo wyższe – nauczyciel akademicki;
  • trener (m.in. szkolenia prowadzone na rzecz Ministerstwa Edukacji Narodowej, Urzędów Marszałkowskich i Wojewódzkich Urzędów Pracy, szkolenia zespołów realizujących projekty w przedsiębiorstwach na etapie przygotowania do ich kontroli)
  • ekspert ds. oceny wniosków: m.in. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, PARP, NCBiR (w programach PO IR, PO WER, PO PW)

• Wysłanie zgłoszenia
  • Otrzymają Państwo potwierdzenie wpisania na listę wstępną szkolenia wraz z podaniem danych do przelewu.
  • Dokonanie przelewu na konto oznacza wpisanie na listę uczestników szkolenia. Wpłaty są przyjmowane w przedziale czasowym do 7 dni przed terminem szkolenia. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymają Państwo potwierdzenie wpisania na listę szkoleniową.
  • Maksymalna liczba uczestników to 25 osób. Minimalna liczba uczestników to 10 osób.
  • O uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Warunkiem realizacji szkolenia jest zebranie minimalnej liczby uczestników. Informacje o potwierdzeniu lub odwołaniu danego szkolenia wysyłane są drogą mailową na 5 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia.
  • W razie odwołania szkolenia lub wpływu wpłaty za szkolenie po zamknięciu listy  nastąpi zwrot wpłaconej kwoty w terminie 7 dni.
  • W przypadku rezygnacji ze szkolenia z winy uczestnika (na mniej niż 7 dni przed planowanym terminem) jest on zobowiązany do wpłacenia 50% ustalonej ceny za szkolenie.
  • Jeżeli uczestnicy szkolenia są pracownikami jednej firmy, za drugą i kolejną osobę przysługuje rabat w wysokości 10% ceny szkolenia (nie dotyczy noclegów).
  • Miejsce szkolenia: PWSBIA, ul. Bobrowiecka 9, Warszawa.
  • Możliwość rezerwacji noclegu w miejscu szkolenia: recepcja@centrumkonferencyjne.com.pl,  tel.: 22 559 22 01.
  • Zapytania i uwagi proszę kierować na adres:  bstempien@pwsbia.edu.pl.

1200 zł

• dwa dni szkolenia, dwie przerwy kawowe, po każdym dniu szkolenia lunch, materiały szkoleniowe;
  • w cenę kursu wliczone są 3-miesięczne konsultacje z ekspertem drogą e-mail.
Formularz zgłoszenia na kurs / szkolenie

Adres zamieszkania:

Zapytaj o możliwość rezerwacji noclegu:

Jak dowiedziałaś/łeś się o naszej uczelni?
W związku z uczestnictwem w szkoleniu zgodnie z powyższym zgłoszeniem, organizowanym przez PWSBIA wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 Nr 101, poz. 926, z późn. zm.) oraz przyjmuję do wiadomości, że administratorem podanych przeze mnie danych osobowych jest PWSBIA, a moje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji szkolenia, ewaluacji, kontroli, monitoringu i sprawozdawczości usług szkoleniowych realizowanych przez PWSBIA. Podanie danych jest dobrowolne, a odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości udziału w szkoleniu.