Suplementy diety, nutrikosmetyki i kosmetyki ekologiczne

CEL KURSU

Celem jest kompleksowe ukazanie problematyki związanej z suplementami diety, nutrikosmetykami i kosmetykami naturalnymi. Zapoznanie słuchaczy z obowiązującymi regulacjami prawnymi w obszarze suplementów diety i kosmetyków naturalnych.

Kurs ma wskazać w jaki sposób suplementy diety, nutrikosmetyki i produkty kosmetyczne wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jak działają, kiedy powinny być stosowane.

Kompleksowe szkolenie z zakresu suplementów diety i kosmetyków naturalnych ułatwi konsumentom podjęcie słusznego wyboru w trakcie zakupu odpowiedniego produktu, co w dobie niezwykle bogatego asortymentu jest dużym wyzwaniem.

ADRESACI KURSU

• Studenci i absolwenci kierunku kosmetologia, farmacja, medycyna, chemia kosmetyczna.
  • Uczniowie i absolwenci wyższych szkół zawodowych i techników.
  • Pracownicy naukowo-dydaktyczni kierunków kosmetycznych.
  • Pracownicy zakładów produkcji kosmetyków i leków, pracownicy salonów kosmetycznych, salonów medycyny estetycznej. Kurs kierowany jest również do osób zarządzających salonem kosmetycznym, które chcą podnosić swoje kwalifikacje w obszarze rynku naturalnych produktów kosmetycznych.
  • Pasjonaci kosmetologii i kosmetyki, osoby interesujące się kosmetykami naturalnymi, osoby zainteresowane nabyciem umiejętności czytania i analizowania składu kosmetyków i deklaracji producenta, co pomoże rozwiać wiele wątpliwości związanych z prawidłowym zakupem kosmetyku w drogerii.

PROGRAM KURSU

I. Wykłady

• Suplementy diety – kiedy i dla kogo.
  • Nutrikosmetyki, kosmetyki naturalne i organiczne.
  • Czy suplementy diety i kosmetyki działają?
  • Jak czytać skład kosmetyków?

II. Ćwiczenia

• Analiza składu kosmetyku i deklaracji producenta.
  • Analiza sensoryczna – jakościowa i hedonistyczna produktów kosmetycznych.

Słuchacze proszeni są o przyniesienie dowolnego produktu kosmetycznego, opakowania i deklarację producenta.

SZCZEGÓŁY KURSU

• Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne – ćwiczenia.
  • Realizowany jest w małej grupie – 12–14 osób.
  • Warunkiem realizacji kursu jest zgłoszenie się minimum 10 osób.

Warunkiem przyjęcia na kurs jest:

• złożenie wymaganych dokumentów: studenci odpis dyplomu studiów wyższych I lub II stopnia lub zaświadczenie z uczelni o statusie studenta
  • ksero dowodu osobistego.

WYKŁADOWCY

Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych wykładowców akademicki  Uczelni Wyższej.

• Recenzent publikacji naukowych o zasięgu ogólnoświatowym (wydawnictwo Elsevier Science Publishers, Holandia) na temat aktywności biologicznej związków naturalnych.

TERMINY I OPŁATY

Czas trwania kursu: 2 dni (sobota-niedziela) po 6 godzin (godziny: 09.00–15.00).
Najbliższy termin kursu: 22-23 PAŹDZIERNIK  2016 r.

Opłaty:

• opłata za kurs - 350 zł
  • studenci i absolwenci UCZELNI - 200 zł

Informacje i zgłoszenia

Informacji udziela oraz zgłoszenia przyjmuje:

Biuro Studiów Podyplomowych i Kursów
pok. Ap-109 (bud. A; I piętro)
22 559 2105
beatapalewska@pwsbia.edu.pl