Co nowego na informatyce

Informujemy, że od roku akademickiego 2018/2019 studia inżynierskie na kierunku informatyka niezależnie od formy kształcenia (studia stacjonarne i niestacjonarne) będą trwać 7 semestrów, a nie jak dotychczas 8 semestrów.

Od roku akademickiego 2018/2019 zostanie znacznie unowocześniony program studiów na kierunku INFORMATYKA. Do obowiązującego aktualnie planu zajęć będą wprowadzone nowe treści w zakresie programowania i nowych technologii. Dotyczyć one będą zwłaszcza uzyskania przez studentów rzeczywistych umiejętności w zakresie:

• programowania i tworzenia aplikacji, w tym, m.in. C++/Java,
  • programowania i tworzenia aplikacji WWW,
  • programowania i tworzenia aplikacji mobilnych,
  • programowania gier,
  • zarządzania projektami informatycznymi,
  • administrowania OS i bazami danych,
  • administrowania i tworzenia sieci komputerowych.

Przedmioty związane z powyższymi umiejętnościami zapoznają studentów z najnowszymi technologiami i technikami IT stosowanymi w firmach i instytucjach przez co lepiej przygotuję naszych absolwentów do pracy zawodowej.

• Dla studentów I-go roku zostaną wprowadzone nowe przedmioty w planie zajęć.
  • Dla studentów II, III i IV-go roku studiów zostaną w programie dodane przedmioty uzupełniające, tak aby także studenci tych roczników mieli możliwość poznać nowe technologie i techniki IT.

Od roku akademickiego 2018/19 nastąpi także:

• wymiana komputerów w 2 salach laboratoryjnych na nowe z parametrami umożliwiającymi pracę z najbardziej wymagającymi aplikacjami (multimedia i grafika komputerowa);
  • modernizacja pozostałych komputerów w laboratoriach Uczelni;
  • modernizacja infrastruktury serwerowej Uczelni.

Ww. przedsięwzięcia znacznie ułatwią realizację nowych treści programowych.

E-MAIL: pwsbia@pwsbia.edu.pl