PWSBIA | MakeYourSelf - make a game!
12 maja 2019
Aktualności

11 maja 2019 roku w naszej uczelni odbył się międzynarodowy polsko-białoruski hackathon - pierwszy w relacjach tych dwóch krajów.

Uczestnicy - młodzi miłośnicy nowych technologii w dziedzinie IT - uczniowie szkół średnich z Mińska (Białoruś) oraz licealiści Kolegium Polonijnego im. S.Kostki w Warszawie rywalizowali w tworzeniu dydaktycznych gier komputerowych do nauki języka  angielskiego, matematyki i innych dziedzin. Eksperci w trybie on-line wyłonili najbardziej kreatywne projekty powstałe w różnowiekowych - 4-6 osobowych mikrogrupach zespołowych pod patronatem mentorów.

Nasi studenci informatyki aktywnie uczestniczyli w tworzeniu aplikacji służąc radą i pomocą, za co otrzymali od organizatorów honorowe wyróżnienie.

Ogółem, w Hackathon'ie "MakeYourSelf - make a game!" wzięło udział podad 70 uczestników z Białorusi, Polski i Litwy, a projekty oceniało grono ekspertów w składzie:

• Jurij Kartynnik - programista-badacz "GOOGLE" (San Francisco, USA);
  • Andrej Jermolenko - dyrektor operacyjny "MELSOFT_games" (Mińsk, Białoruś);
  • Irina Bacenko - założycielka Clubu Języka Angielskiego "Mulberry Club"  (Warszawa, Polska);
  • Natalia Sztaniuk - dyrektorka Międzynarodowego Stowarzyszenia "Gamers & Creators" (Mińsk, Białoruś);
  • Igar Skypty - ośrodek korepetycji "100 баллов" (Mińsk, Białoruś).

Partnerzy: