PWSBIA | MLA International Bibliography with Full Text
07 października 2019
Aktualności

Biblioteka Naszej Uczelni zachęca naszych Studentów do korzystania z serwisu książek elektronicznych MLA International Bibliography with Full Text.

MLA International Bibliography with Full Text jest pełnotekstową wersją bazy bibliograficznej MLA International Bibliography. Baza zawiera obszerną bibliografię artykułów z czasopism, książek i dysertacji oraz zapewnia użytkownikom dostęp do pełnego tekstu do blisko 1,000 pełnotekstowych czasopism. Tematyka obejmuje: literaturę, języki, językoznawstwo, folklor, teorię literatury i krytykę literacką, sztukę dramatyczną jak również historyczne aspekty drukarstwa i działalności wydawniczej. Baza zawiera również informacje na temat retoryki i kompozycji, historii, teorii i praktyki nauki języka i literatury.

Baza zawiera również MLA Directory of Periodicals oraz własny tezaurus MLA używający deskryptorów dla każdego rekordu w bibliografii i własny przeszukiwany katalog wybitnych autorów z hiperłączami do krótkich przypisów.

Link do bazy można uzyskać w Bibliotece Uczelni.