PWSBIA | Wizyta przedstawicieli Uczelni Partnerskiej z Ukrainy
15 kwietnia 2019
Aktualności
W dniach 8–9 kwietnia br., gościliśmy w siedzibie naszej Uczelni pracowników naukowych z Iwano-Frankiwskiego Narodowego Technicznego Uniwersytetu Nafty i Gazu z Ukrainy – PhD, docent Andrzej UgrynowskI , dr hab. Wasyl Popowicz.

Podczas spotkania omówiono szczegóły dotyczące organizacji procesu dydaktycznego i kształcenia, współpracę naukową, wymianę kadry oraz studentów.

Podpisano porozumienie o współpracy, które zakłada m.in. wymianę studentów i pracowników naukowych Uczelni - „Podpisane porozumienie jest krokiem w budowaniu relacji pomiędzy naszymi regionami. Jestem przekonana, że ta współpraca będzie dobrze służyć obu uczelniom a nic tak dobrze temu nie sprzyja jak wymiana kulturalna i naukowa. To są te spoiwa, które relacje budują najmocniej i najtrwalej” – mówiła na spotkaniu Prorektor ds. dydaktycznych  i rozwoju dr hab. Joanna Jasińska, prof. PWSBiA.