PWSBIA | Zapraszamy na konferencję
28 marca 2019
Wydarzenia

28 kwietnia 2019 r. Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych w Warszawie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową p.t. Bezpieczeństwo jako przestrzeń działania administracji publicznej. Aspekty prawne, społeczne i ekonomiczne.

Data: 28 kwiecień 2019 r., s. A-101, II p., godz. 10:00
Miejsce: Warszawa, ul. Bobrowiecka 9

Konferencja ma na celu umożliwić  wymianę poglądów i doświadczeń związanych z przestrzenią bezpieczeństwa, za którą odpowiada administracja publiczna. Jest to problematyka ciągle aktualna, a szczególnie współcześnie, w dobie narastających zagrożeń, w tym również tych o charakterze militarnym. Eskalacja konfliktów i rozprzestrzenianie się terroryzmu zmuszają nie tylko do refleksji, ale też do podejmowania zdecydowanych działań, w tym legislacyjnych. Zmieniająca się rzeczywistość społeczna, ekonomiczna oraz prawna, a także dynamika zagrożeń i coraz częściej trudno identyfikowalne ich źródła, powodują, że dyskusja na ten temat jest potrzebna, zwłaszcza jeżeli chodzi o aktywność administracji publicznej w tej sferze.

Komitet Naukowy Konferencji

Przewodniczący:

• dr hab. prof. nadzw. Mirosław Karpiuk, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Członkowie:

• dr hab. prof. nadzw. Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • dr hab. prof. nadzw. Małgorzata Czuryk, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • płk dr hab. prof. nadzw. Krzysztof Drabik, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • prof. dr hab. dr h.c. Miroslav Kelemen, Technical University of Košice
  • dr hab. prof. nadzw. Marek Klimek, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
  • prof. dr hab. Наталія Латигіна, Київський національний торговельно-економічний університет
  • prof. dr hab. Piotr Majer, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • dr hab. prof. nadzw. Andrzej Pieczywok, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy