PWSBIA | Studenci pielęgniarstwa z Francji
25 października 2019
Wydarzenia

25 października br gościliśmy studentów kierunku Pielęgniarstwo z  MFR Chapeau Cornu MORESTEL. Z uczelnią MFR Chapeau Cornu podpisaliśmy Porozumienie Partnerskie  dotyczące współpracy dydaktycznej, naukowej i klinicznej oraz uzgodniliśmy warunki wspólnego aplikowania o polsko-francuskie projekty naukowo-badawcze.

Bardzo ważnym czynnikiem rozwoju uczelni, wpływającym na rozwój naukowy jej kadry i jakość nauczania, jest współpraca PWSBiA z wieloma uczelniami i ośrodkami naukowymi za granicą. Umożliwia ona śledzenie i korzystanie z najnowszych osiągnięć światowych w zakresie nauki i dydaktyki, a także wymianę myśli i prezentację własnych dokonań.

Studenci z Francji poznają polski system edukacji pielęgniarek i położnych oraz zapoznają się z systemem opieki medycznej w Polsce. W wolnym czasie uczestnicy wizyty będą podziwiać uroki Warszawy.

Otwarcie na świat jest szczególnie ważne w świetle procesów integracyjnych w Unii Europejskiej, tworzy nowe szanse zarówno dla studentów, jak i kadry dydaktycznej naszej Uczelni – mówi Prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju dr hab. Joanna Jasińska.